Testy DNA coraz bardziej popularne na polskim rynku.

 

Badanie genetyczne zdaje się szybko zdobywać polski rynek – na terenie naszego kraju wykonuje się niecałe dziesięć tysięcy badań ojcostwa co roku. Testy na ustalenie ojcostwa to obecnie temat coraz częściej analizowany w prasie i w Internecie. Badaniom DNA poddają się gwiazdy sceny i polityki, które mają wątpliwości, czy są autentycznymi rodzicami dzieci – w tym gronie znalazł się m.in. Marek „Punisher” Piotrowski, Justin Bieber, czy też Piotr Zelt. Jeszcze niedawno przeprowadzenie badania DNA wiązało się z niemałymi wydatkami, ale teraz test na bycie spokrewnionym kosztuje już dziewięćset zł.

Osoby, które chcą poddać się badaniu DNA mają stuprocentową gwarancję w przypadku wykluczenia pokrewieństwa, a w przypadku nie zaprzeczenia pokrewieństwa –minimum 99,9999%. Warto wiedzieć, że wyłącznie poprzez wykonanie testu DNA możliwe jest potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa dzieci i ojca.

O pewność testów na ojcostwo możemy się nie obawiać, jeżeli korzysta się z oferty dobrych firm medycznych mających certyfikat ISO17025. Jest to istotne, bo wyłącznie testy genetyczne z tym certyfikatem są uznawane przez sądyczy trybunał. Co ważne, obecnie wiele instytucji nakazuje wykonanie badań DNA. Dzięki innowacyjnej technologii proste badanie na ojcostwo można wykonać już na kilkumiesięcznym dziecku. Aby pozyskać materiał DNA, pracownik laboratorium potrzebuje wymazu z jamy ustnej, kropli krwi lub jedynie maleńkiego kawałka ubioru. Dla wygody dziecka test ojcostwa można zrobić w domu, gdzie czuje się pewnie. Do przeprowadzenie takiego testu w warunkach domowych konieczny jest zestaw przygotowany przez klinikę, a po pobraniu materiału DNA odsyła się  go do analizy. W ten sposób, przeprowadzenie badania na pokrewieństwo trwa tylko kilkanaście minut, a co więcej, Taki test jest zupełnie anonimowy.
Nie należy bać się, że badana osoba jest chora, czy też bierze medykamenty – materiał genetyczny nie zmienia się przez całe życie.

Badania ojcostwa są dzisiaj bardzo popularne, a coraz większa ilość laboratoriów medycznych sprawia, iż zrobienie testu jest niezwykle proste, a do tego niedrogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>